AGENDA PAM = JEDNO Z MÁLA DOSTUPNÝCH A PROPRACOVANÝCH KOMERČNÍCH ŘEŠENÍ NA TRHU ZA PŘIJATELNOU CENU !

2021 - během roku 2021 dojde k úpravě cen, které se více jak 3 roky neměnily. Bohužel náklady rostou a i my jsme nuceni na toto reagovat.

***
2021 CENÍK (platný od 1.10.2021)

Možnost pronájmu celého systému Agenda PAM :
Podmínky platné od 1.9.2012 zde


Pokud Vám vyhovuje mít Agendu PAM vždy po ruce i přes internet či mobilní telefon, pořiďte si Agenda PAM Extranet nadstavbu
(od 1.9.2012 již součástí nové Enterprise licence)

Technické podmínky instalace Extranetu zde

Testovací web prostředí
přihlašovací údaje: jnovak heslo: test01  třída M
nebo pbuzkova heslo: buzna  třída B

Co je vlastně Agenda PAM?

Agenda pojišťovacího agenta a makléře 7.2.0.e.
d
íky univerzálním sestavám naprostá nezávislost na výstupních formátech a formách z pojišťoven
UDRŽUJTE VAŠI AGENDU PAM STÁLE AKTUÁLNÍ! JDE O VAŠE PENÍZE A NE JEN O NÁŠ MARKETING!
VIZ. LEGISLATIVNÍ A OBCHODNÍ ZMĚNY V POJIŠŤOVNICTVÍ

   

od 1.1.2016 zavádíme institut podpory pouze pro klienty, kteří mají zaplacený upgrade nebo do roka od pořízení nové PAM. Není fér aby bezplatné podpory hojně využívali i ti, kteří se již několik let nepodílí na nákladech s vývojem spojených. Pochopitelně podpora je možná, ale za hodinovou sazbu.

1.12.2014 - Končí jakákoliv podpora Agenda PAM 5.x a nižší
upgradujte včas

změny a novinky ve verzi 6.0
*** verze 6 je kladen důraz na datovou kvalitu ohledně údajů klienta ***
CRM modul
je již k dispozici a není součástí upgrade, ale jako samostatný produkt!

Validujeme klientská data proti ARES a RÚIAN registru !!!
Nově jako službu opravíme a doplníme vaše data z registru RES (Registr ekonomických subjektů)

zde je seznam
Vaše připomínky, komentáře či nápady jsou vítány

  DŮLEŽITÉ! - Veškerý software od 2MSoft je 32 bitový. To znamená, že za určitých podmínek běží pod 64 bitovým operačním systémem např. MS Windows 7,8,10 64bit, ale všechny navazující komponenty jako např. MS Outlook a další musí být rovněž 32 bitové, jinak se spolu NIKDY nedomluví! Takže pokud provozujete Agenda PAM a používáte k hromadné korespondenci MAPI tj. MS Outlook, tak i instalovaný MS Office musí být 32 bitový!
Vzhledem k situaci se neplánuje přepis jakéhokoliv našeho software na 64bitovou platformu. Nemá to technický význam a ani ekonomicky reálný rámec.
 

Windows 11 - potvrzujeme, že Agenda PAM je na nových Windows zcela funkční, byť vykazuje v celé řadě případů nepochopitelně pomalé chování, které ale nelze z naší strany nijak ovlivnit.
Výzkumnou činností jsme zjistili, že přepnutím Agendy do kompatibilního režimu (ikona na ploše, pravé tlačítko myši - Vlastnosti, Režim kompatibility) na Windows 8, již Agenda funguje bez prodlev.


Stanovisko ohledně podpory Windows 8.x:
Windows 8 nepodporujeme a ani podporovat neuvažujeme. Je tam celá řada problémů byť ty známé se podařilo překonat, ovšem otázkou je, kdy vyskočí jiný "bubák".
Pokud jste nuceni vyměnit hardware, požadujte instalaci Windows 7 na které máte rovněž právo. Ačkoliv se k datu 4.7.2014 podařilo najít řešení, jak zprovoznit Agenda PAM pod Windows 8.1, je i tak celé toto řešení bez záruky. Jak zprovoznit PAM je popsáno zde.


Název souboru  

download

velikost

datum
Manuál 6.9.0. v pdf   zde 10 MB 17.12.2016 - příručka k Agenda PAM pro verzi 6.x
popsán CRM modul z uživatelského hlediska
funkce v PAM ve vztahu k Extranetu   zde   28.3.2012 ... aktualizace a novinky
PowerPoint prezentace k Extranetu PAM   zde   20.6.2011
        u dokumentů staršího data může dojít k neaktuálnosti informací. Informace obsažené v kompletním a aktuálním manuálu mají přednost a jsou platné!
Vzor Licenčního ujednání    zde   19.4.2007
Konsolidace Klientů v Agenda PAM    zde   19.4.2007
Instrukce k verzi Expert /licence, klíče/    zde   19.4.2007
databáze UPI   zde   5.4.2015 - databáze UPI pro CRM, ovšem nutné pro provoz 6.7.1. a a vyšší bez chybové hlášky
RUIAN databáze
  k dispozici pouze předplatitelům celoročních aktualizací


172 MB
21.3.2022 - nová data databáze RUIAN (státní registr adres) je k dispozici pouze předplatitelům této služby
Agenda PAM 7.2.0.   běžný upgrade 87 MB 7.3.2024 - doplněno cca 50 nových produktů, aktualizovaná databáze RUIAN

7.2.2024 -
vyvinut zcela nový modul pro ověření v ARES přes IČO, starý přestal fungovat a změnili komplet technologii a strukturu

11.10.2023 - opravená chyba při přiřazování PU ke smlouvě, nová sada Produktů

11.8.2023
- rozšířené možnosti reportingu nad Stornofondem (2 nové reporty v modulu Externisté)
a dále výpočet Vyplacených a vygenerovaných doplatků do Stornofondu před přechodem do ABO (Platební modul)
Oprava velmi specifické chyby při překladu cesty k přiloženým dokumentům v síťovém prostředí, kde počáteční cesta má pouze 3 znaky (např. S:\)

22.5.2023 - kromě sady nových produktů a jejich nastavení je hlavní novinkou možnost zavedení parametrického Stornofondu (dříve Doplatky a Zálohový systém) a automatického vyplacení po uplynutí trvání smlouvy, v tomto ohledu rozšířený reporting a správa. Stornofond se řídí parametry v nastavení Produktu, od nás je to již na životních produktech přednastaveno.

Rozšíření funkcionality PAM Extranet, nově možnost hledat smlouvy podle RZ vozidla mimo jiné

*) prto správnou funkci tabulkového zobrazení  v PAM je třeba smazat GRD soubory
Agenda PAM 7.1.0.   běžný upgrade 86 MB 19.1.2023 - nová funkce pro archivaci ukončených smluv, které nemají v historii žádné příchozí provize

6.12.2022
- nová sada 480 produktů v PAM (synchronizace se vzorem nutná)

2.8.2022 -
možnost přímého odskoku na smlouvu z Úkolů (Alarmu).
pokud vám ve Windows 10 a vyšších nefunguje v roletové nabídce kolečko myši, stačí vypnout tuto volbu ve Win 10+ a opět to začne fungovat


29.7.2022 -
přidání možnosti zadat fixní provizi u smlouvy i u Externistů II
oprava výpočtu provizí u produktů, kde je nastavne Fixní vstupní provize a jednalo se o Externisty II
Nové produkty
Opraven velmi specifický případ generování nežádoucí Storno provize s číslem počítadla 0

21.3.2022 -
velká řada nových produktů v nastavení, nyní již 436. Lze řešit upgradem a synchronizací nebo importem příslušného setup.dat do vaší Agendy PAM

31.8.2021 -
úprava ABO modulu pro generování bankovních příkazů. Umíme zpracovat č.účtu s pomlčkami a dochází k úpravě  Variabilního symbolu na 10 znaků doplněného nulami z leva.
Nové produkty.

16.6.2021 - kompletní revize nastavení Produktů

7.5.2021 -
nové produkty a úprava v nastavení. Vyřešena chyba s exportem prázdných sestav Výročních smluv externistům. Společnost Microsoft se opět vyznamenala a změnila interpretaci Datumu doplnily to o "0" na formát 07.05.2021 místo dřívějších 7.5.2021 a to bylo příčinou nefunkčnosti této sestavy! K této změně došlo posledním velkým Update systému Windows 10 v období únor 2021.

31.3.2021 -
zdokonalený výstup podrobného logování výpočtu provizí s možností otevření a práce v Excelu viz. Provize_Detail_č.počítadla.csv soubor

30.3.2021 -
úprava synchronizačního algoritmu zohledňující individuální potřeby každé jednotlivé tabulky v databázi pro zachování lepší referenční integrity dat.
Opravena chyba výpočtu provize s kladnou základnou, ale storno měsícem u Flexi 2013 produktu, resp. všech produktů, které mají Storno metodu C

9.3.2021 -
produkty správně zařazeny pod správné pojišťovny (omylem byly chyby) a tedy kvůli výkazů pro ČNB je třeba toto mít v pořádku. Nová funkce pro přiřazení kódu pojištovny u smlouvy dle tabulky Produkty.Evidence platnosti Pojišťovny Od-Do. Příprava na chystané fúze Pojišťoven.

24.2.2021 - přidány nové další produkty

22.2.2021 -
opravena chyba při vkládání nového produktu, nejprve je samozřejmě třeba odemknout tabulku pro úpravy.

20.1.2021
- Nové produkty a jejich nastavení, nové evidenční atributy u smlouvy pro nové vykazovací povinnosti od ČNB pro rok 2021! Upgradujte co nejdříve a udržujte svá data kompletní, aby výkazy fungovaly dobře!
Nezapomeňte , že staré certifikáty na verzi 6.x.x NEFUNGUJÍ s novou verzí 7.x.x
žádejte včas před plánovaným upgrade nové certifikáty. Ti , kteří mají předplatné na upgrade mají pochopitelně tuto operaci zdarma.
Agenda PAM 7.0.1.
jen verze 6.8.0 a vyšší bude podporována v prostředí MS Windows 10
  plná instalace


124 MB

7.0.1

Co přináší nová verze 6.9.0.:
* při operaci mazání celé provizní dávky (modul Provize) se tato data předem automaticky odlijí bokem, takže návrat k těmto datům již bude možný (od verze 6.9.0.)
* dále se mazání dávky vezmou příznaky jednorázově vyplacených provizí ZPR a za danou dávku se vynulují. Takže může výplata proběhnout znovu (týká se jen jednorázových provizí Zprostředkovatelům)
* možnost importu celé provizní dávky ze zálohy
* úprava výpočtu storno provizí ze životního pojištění produktovou metodou (dle novely zák. č. 38/2004 Sb platné od 1.12.2016)
* Vznik nové storno metody D, která reflektuje období 60 měsíců a výši již vyplacených provizí vůči skutečnému nároku (nyní jen Pojišťovna České spořitelny, která poskytuje relevantní informace do provizních lístků!)
* změna v provizní UNI sestavě (dva nové sloupce)
* Storno metoda B již není fixně vázaná na 24 měsíců, ale je možné v nastavení produktu parametrizovat na libovolný počet (max.32000)
* storno metoda D bere v potaz nové sloupce vstupního provizního lístku (Vyplacená provize, nárok za 5 let). Tímto se určí poměr, kterým se krátí vyplacená provize mezi získatele. Do provizního lístku externisty se ukládá údaj o Storno měsíci a do interních technických informací vyplacené provize se uloží vypočtený poměr. Výpočet závisí na záporné částce Provize, Storno Měsíc, Již vyplacené provize a nároku provize za 5 let z provizní sestavy.
* opravena skutečnost, kdy u duplicitního klienta bylo doplněno RČ a PAM zahlásila konflikt a uživatel potvrdil smazání duplicitního klienta, tak došlo ke smazání záznamu klienta a případně navěšené smlouvy tak ztratily vazbu. Nyní již toto není dovoleno a PAM poukáže na funkci deduplikace a převod smluv.
- nová parametr v .INI souboru (manuál str. 86) umožňuje automatického nahrazení Provizního roku 0 na 1.
- Při výpočtu provizí Zprostředkovatelů jednorázově (pevná částka i %) je nově vynechána podmínka na provize prvník rokem (Provize.Rok=1). Nyní prostě jakmile poprvé přijdou provize do PAMky (bez ohledu na cokoliv), tak se vyplatí a vyplaceno se zaznamená a již se poté nevyplácí, pokud nedojde ke smazání dávky(počítadla), které tuto jednorázovku vygenerovalo. Pak by nastal logicky stejný efekt při dalším zpracování provizí.
* odstraněna kontrola duplicity čísel návrhů u uložení změn ve smlouvě


21.6.2016 -
proces při načítání provizí umí zohlednit specifikum Generali provizí resp. situaci kdy se jeden návrh rozpadá na X dílčích smluv podle rizik a produktů viz. manuál str. 87-90
- hromadné slučování provizních dávek (str.98-99)
- Klient má možnost udržovat nový typ kontaktu (elektronický kontakt) a tento lze aktualizovat, nikoliv přidávat nový a nový. Slouží k udržování aktuálního elektronického kontaktu.
- nové produkty


18.2.2016 -
novější importní funkce z SETUP.DAT importu Produktů. Pro uživatele verze 6.8.1. není nutná synchronizace.
zde je
SETUP.DAT
(rozbalte ZIP, který obsahuje .DAT soubor. DAT soubor nelze totiž publikovat na internetu!) s produkty od společnosti D&I FinServis s 20 novými produkty. Lze tedy přihrát do Agenda PAM

29.1.2016 -
oprava tiskových sestav, které v důsledku rozšíření délky kódu produktu přestaly fungovat

26.1.2016 -
rozšíření pole pro Kód produktu z 8 na 15 míst
- nové produkty
- validace a doplnění údajů podle IČ rozšířena o další dva rejstříky. V předchozí verzi to nenalezlo orgány státní správy a obecní úřady. Nyní hledáme v Obchodním rejstříku, živnostenském, Registru ekonomických subjektů a obecném rejstříku.

 

Historie upgrade a popis změn

         
Chcete-li sledovat změny na této stránce, stačí se přihlásit vyplněním Vašeho e-mailu: