Windows 8.x řešení a další tipy s Windows 8 související - čtěte až do konce - důležité!


Agenda PAM díky jinému formátu data (a nejen Agenda PAM, pokud provozujete aplikace společností Kooperativa a ČPP taktéž) ve Windows 8.x tyto aplikace nefungují.

Lze to však řešit tak, že řekneme Windows aby se k datu chovala jinak. Podotýkám, že toto je obecný problém a jak mám možnost mluvit s IT konzultanty, tak řeší úplně totožný problém. Bravo Microsoft!

Krok 1: otevřete v Ovládacích panelech toto viz. obrázek:

Krok č.2:


Krok č.3:

v kolonce "Krátký formát data" upravte masku tak aby NEOBSAHOVALA žádné mezery tj.hodnota musí být "d.M.rrrr"

Pak aplikujte "Použít a OK"

Poznámka:
nemusí to ovšem na 100% vyřešit problém s funkčností Agenda PAM. V trialové verzi Windows 8.1 Ultimate a ve Virtuálním PC Agenda PAM nefunguje zcela, nejde modul Klienti a Provize.
Je ovšem zajímavé, že u klienta spol. D&I FinServis s.r.o. Agenda PAM po výše uvedeném zásahu funguje zatím normálně. Uvidíme až po delším době používání. Na závěry je ještě brzy.

Aktualita 3.7.2014 - tak se mi nakonec podařilo zprovoznit Agenda PAM i u sebe ve virtuálu na zkušební verzi Windows 8.1 32 bit

Problém byl, že při instalaci technologického balíčku, při registraci komponent celý instalátor zhavaroval, takže ne všechny komponenty byly registrovány v operačním systému.
Nevím a ani to zjišťovat nebudu, které komponenty nejsou řádně registrovány, nic méně výčet těch na které jsem zatím přišel je ručně vyřešen přes registraci v .bat souborech.

Zde jsou ke stažení v zip souboru 2 .bat soubory, podle typu operačního systému x64 nebo x86. Podmínkou je, že Windows musí být na disku C: ve složce Windows. Máte-li to jinak, musíte .bat upravit! Spusťte pod právy "Správce" systému a pokud odklikáte souhlasy, tak by to mělo být OK. Alespoň u mne na testovacím prostředí to proběhlo a Agenda PAM je funkční, alespoň potud kam jsem to vyzkoušel. Může se stát, že to někde nepůjde.

Hodně štěstí při používání "Nejlepšího" operačního systému všech dob! :-)

Aktualita 4.7.2013 - nový Technologický balíček již pod Windows 8 nevykazoval havárii. Pouze, a to s ohledem na starší operační systémy, se pokouší instalovat a registrovat starší komponenty, které Win 8 nepřijímá a vyhodí to chybové hlášení, které po odkliknutí pokračuje dál. NEJEDNÁ se o nic vážného, potřebné technologie jsou tímto nainstalovány!