INSPIRAL x AGENDA PAM 4.4.3.


k čemu technicky dochází v PAM?

v provizním lístku PČS uvádí nově u INSPIRALu staré číslo návrhu a nové číslo smlouvy(!).
*) Je tedy NUTNÉ mít v pořádku čísla návrhů u smluv v Agenda PAM !!!

Ag.PAM při načítání provizí zjistí neexistující č.smlouvy a pokusí se smlouvu nalézt přes č.návrhu.
Pokud jej najde nabídne za běhu aktualizaci této smlouvy. Pokud se jedná o případ INSPIRAL, tak obsluha musí kliknout na tlačítko INSPIRAL v ostatních případech dle svého uvážení tj. aktualizovat, nebo vytvořit smlouvu novou atd...

V případě INSPIRAL se stane následující:
Automaticky se ukončí stará smlouva resp. ta kde se shoduje č.návrhu. (Stav Sml = "U", zaškrtnuté automatické ukončení s datem ukončení a pokrácení data Platí Do + zápis do poznánmky smlouvy, že se jednalo o INSPIRAL)

Tato smlouva se z části zkopíruje do nové pod novým č.smlouvy. Tato smlouva bude obsahovat údaje Paltí do z provizního lístku (Sloupec "T_DO", Stav = "P", bude bez externistů, neb situace je pravděpodobně jiná a je třeba tyto smlouvy prozatím vyřadit z procesu výpočtu provizí.Délka smlouvy a údaj o pojistném bude taktéž použita z Provizního lístku). U této nové smlouvy se v poznámce objeví údaj o starém čísle smlouvy a kód zpracování "INSPNEW" pro případ snažšího dohledávání.

Po kalkulaci provizí dojde k chybovému hlíšení u těchto smluv, neb nebyl žádný externista nalezen - což je v pořádku. Nyní je možnost tyto smlouvy dohledat a upravit dle skutečného stavu a překalkulovat provize znovu, kdy se stav narovná.
Zkráceně: u INSPIRAL provizí dojde k předčasnému ukončení staré smlouvy a založí se nová s víceméně podobnými údaji.