... a na základě čeho se rozhodujete VY?    BUSINESS INTELLIGENCE pro každého?2016 - Nově nabízím historizační scripty SCD1 a SCD2 pro platformu MS SQL Server 2012 a vyšší a ORACLE 12c + know-how ohledně historizace na vrstvě L0/L1, technický profiling dat, odmazávání obsolentních dat.
Jako nezávislý konzultant v oblasti Business Intelligence a tedy datových skladů Vám nabízím své služby podpořeny lety praxe v IT (již od roku 1988) z toho 9 let zahraniční praxe v BI (Datový sklad pro nadnárodní korporaci) - Německo/ USA. Dále BI v pojišťovně Kooperativa a nyní Datová sklad Český Aeroholding.

Ačkoliv mám praxi s produkty zvučných a drahých jmen, neznamená to automaticky, že navrhované řešení musí být za každou cenu extrémně drahé. BI (Business Intelligence) je dnes nezbytně nutnou součástí podniku a je konkurenční výhodou, zejména v oblasti rozhodování a plánování popř. risk managementu. Pokud tyto technologie potřebujete a nemáte na to zrovna miliony, poptejte u nás analýzu a my Vám navrhneme pokud možno efektivní řešení za co možná nejnižší náklady. Jistě najdeme kompromis mezi komfortem, požadavky na zabezpečení a náklady. Profesionální BI se musí skládat z databáze , ETL nástrojů a Reportovacích nástrojů (alespoň). Pokud uvažujeme o nasazení MS SQL Server / Oracle , PowerCenter Informatica jako ETL nástroj a MicroStrategy jako BI (report) nástroj, je třeba jen za technologie uvažovat v milionových částkách, kde je hardware a zejména kvalifikovaní odborníci a následně s mnoha měsici vývoje. Jak je patrné toto řešení je z ekonomických důvodů použitelné jen u velkých firem, korporací ,bank a pojišťoven.
Ale co střední a malé firmy? Ty potřebují BI rovněž, ale standartní řešení je pro ně zcela nedostupné. Nebudu zde nalhávat, že BI řešení je levná záležitost. Komerční řešení za přijatelnou cenu neexistuje. Celý projekt se kompletně podřizuje specifikům zákazníka a uživatele a jeho prostředí. Takže zakázkovému vývoji se nelze vyhnout. Čemu se ale lze vyhnout, je nákup drahých a předražených byť vysoce sofistikovaných a komplexních technologií.
Samozřejmě záleží, zda uživatel (klient) je ochoten obětovat některé vymoženosti, komfort a jiné aspekty. Také velmi záleží na objemu dat, který se má zpracovávat. Ale i tak si troufám tvrdit, že s dostupnými prostředky (byť třeba ne tak sofistikovanými), lze dosáhnout podobného efektu a pro malé a střední podniky zcela dostačující funkcionalitou! Jako člověk co za 25 let prošel různými firmami a projekty si myslím, že dokážu najít či poradit řešení pro většinu subjektů s ohledem na jejich potřeby a ekonomiku. Troufám si tedy říct, že řešení dokážeme postavit a realizovat za částku o řád nižší, než by tomu bylo v případě vysoce profesionálního a sofistikovaného řešení za použití věhlasných technologií.

Pro lepší pochopení o co jde a také co je třeba si ujasnit před tím, než začnete o Datovém skladu a potažmo o BI řešení uvažovat - čtěte prosím zde.

>>>> dotazy, poptávka >>>>

   
Podporované komerční produkty


PowerCenter Informatica
Microstrategy
SAP Business Objects - Crystal Reports
Microsoft SQL Server
Visual Studio - Visual Basic
Oracle Database 11g
Oracle Data Integrator (ODI) 10.1.3.
Oracle BI EE

 

Certifikáty: